Forum Forum dla Samotnych Strona Główna Forum dla Samotnych

 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dla tych,ktorzy uwazaja,ze Antyvir i FW sa zbedne:)

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla Samotnych Strona Główna -> Gry i programy komputerowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
administrator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 271

PostWysłany: Pon Lis 13, 2006 19:24    Temat postu: Dla tych,ktorzy uwazaja,ze Antyvir i FW sa zbedne:) Odpowiedz z cytatem

Prezentacja słabości niezabezpieczonego windowsa XP:

http://hacking.pl/5507
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Lis 13, 2006 19:24    Temat postu:

Powrót do góry
parabola
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 71
Skąd: Żory

PostWysłany: Sob Gru 30, 2006 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No bo to trzeba się na Linuksa przerzucić i problem z głowy. Z wirusami pod Linuksa jest tak jak z Yeti, ponoć ktoś widział.
_________________
Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana. - Napoleon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
administrator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 271

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="parabola"]No bo to trzeba się na Linuksa przerzucić i problem z głowy.

Slyszalam ,ze Linuks to dosc skomplikowany program,na pewno nie dla amatorow Exclamation
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
parabola
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 71
Skąd: Żory

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="administrator"]
Cytat:
parabola napisał:
No bo to trzeba się na Linuksa przerzucić i problem z głowy.

Slyszalam ,ze Linuks to dosc skomplikowany program,na pewno nie dla amatorow Exclamation

A czy Winda jest prosta??
Linuks to zupełnie inne podejście do tego samego tematu. Trzeba się go uczyć tak samo jak każdego innego systemu operacyjnego. Przewaga Win polega jedynie na jego powszechności, inne względy przemawiają na rzecz Linuksa.
Taka normalna praca na co dzień niewiele się różni. Klikamy myszką i mamy co trzeba. No może programy inaczej się nazywają. Na początek proponuję wszyskim i Pani Administrator również, ściągnięcie Knoppixa. Oficjalna polska strona: http://www.knoppix.pl/
Knoppix to dystrybucja live, czyli startująca z płyty CD. Więc to co ściągniemy to jest tzw. obraz płyty i tak musimy to wypalić na płycie. Po wypaleniu można zrestartować komputer i jeśli w Bios'ie mamy ustawione że z CD-ROM jest przed dyskiem twardym w kolejce do bootowania, to za chwilkę możemy się cieszyć pięknie działającym Linuksem w środowisku graficznym KDE. I jeszcze jedno, aby wszystko było po polskiemu, to trzeba zaraz na początku, po załadowaniu jądra wpisać: "knoppix lang-pl" a w dziale FAQ znajdziecie sporo ciekawostek. Oczywiście to nie tylko goły system operacyjny, na płycie zawartych jest wiele gotowych do pracy aplikacji z pakietem biurowym OpenOffice (odpowiednik MS Office), programów narzędziowych, gier i innych cudów, nawet odpowiednik Gadu-Gadu. Tak że w przeciwieństwie do MS Windows nie musimy kupować dodatkowego oprogramowania prawie wszystko jest w komplecie. A że Knoppix jest dystrybucją zbudowaną z Debianie to mamy naprawdę pewne i stabilne środowisko. Ja mam wszystkie serwery pracujące na Debianie a i moje komputery w pracy i w domu nie mają Windowsa z wyjątkiem służbowego notebooka, tak aby nie stracić kontaktu do końca.
Zapraszam wszystkich a uwierzcie mi że warto
_________________
Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana. - Napoleon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
KaRo
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 144

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Embarassed Zebym ja wiedziała co ja mam zrobić Embarassed po kolei,parabolo już bym instalowała tego LINUXA.Czarna magia to dla mnie? Embarassed
_________________
KaRo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
administrator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 271

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Parabolo Rolling Eyes
zeby sie calkiem nie pograzyc po Twoim madrym wykladzie, powiem tak: sa dziedziny wiedzy i zycia w ktorych jestem naprawde dobra Rolling Eyes Rolling Eyes .Natomiast z tematu komp jestem po prostu ZIELONA.Tzn wiem co i jak,no,taka podstawowa wiedza samouka.Czasem nawet robie jakies odkrycie Rolling Eyes A skad wiem,ze Linuks jest dosc trudny? A powiedzial mi to mlody informatyk Twisted Evil .Pocieszam sie jednak,ze niektorzy nawet nie wiedza jak wyglada komp hihihihihi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
parabola
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 71
Skąd: Żory

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To naprawdę nie jest trudne, dasz sobie radę.
Tutaj pobierzesz Knoppixa To jest końcowy adres. Niestety to trochę waży, należy się liczyć z kilkugodzinnym ściąganiem. Jak już będzie ściągnięte, to poczytać na stronce ja powyżej, tam jest wszystko co potrzeba wiedzieć Smile
Ważne jest to, że Knoppixa się nie instaluje, jeśli się nam nie spodoba to restartujemy komputer, wyjmujemy płytę i ślad po nim znika. A jak się spodoba, to wtedy można zainstalować coś na stałe, polecam SUSE lub UBUNTU
_________________
Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana. - Napoleon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
administrator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum


Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 271

PostWysłany: Wto Sty 02, 2007 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
[quote="parabola"]To naprawdę nie jest trudne, dasz sobie radę.

troche mnie przekonales,ale najpierw poczytam co i jak i czy wogole jest mi to potrzebne(do komplikowania sobie zycia hihih).Chyba poczekam na pomoc AnnyM,ona jest bardzo sprytna w dziedzinie nowinki,kompy etc Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
manama
aktywny bywalec
aktywny bywalec


Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 34

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie to wszystko jest strasznie skomplikowane Razz
_________________
nie mam wyrzutów sumienia...
mam pragnienia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
parabola
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum


Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 71
Skąd: Żory

PostWysłany: Sro Sty 03, 2007 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To naprawdę nie jest jakaś wiedza tajemna.
_________________
Armia baranów, której przewodzi lew, jest silniejsza od armii lwów prowadzonej przez barana. - Napoleon
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
Reklama






Wysłany: Sro Sty 03, 2007 16:57    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum dla Samotnych Strona Główna -> Gry i programy komputerowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum dla Samotnych  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group